Sport

Cinci pugiliste ale CSM Călărași participă la Campionatul Național Feminin de Box, de la Eforie Nord

Clubul Sportiv Municipal (CSM) Călărași este reprezentat, în această săptămână, la Campionatul Național Feminin de Box, care se va desfășura la Eforie Nord, de cinci sportive talentate. Acestea vor lupta cu dorință și ambiție, pentru a cuceri medalii cât mai strălucitoare. 

Sportivele CSM Călărași care vor lua parte la această competiție sunt următoarele: 

  • 𝐑𝐚𝐝𝐮 𝐀𝐧𝐚 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐚 – categoria 𝟒𝟐 𝐤𝐠;
  • 𝐈𝐛𝐫𝐚𝐦 𝐒𝐞𝐥𝐢𝐧 – categoria 𝟒𝟖 𝐤𝐠;
  • 𝐀𝐧𝐭𝐨𝐧 𝐍𝐢𝐜𝐨𝐥𝐞𝐭𝐚 – categoria 𝟓𝟎 𝐤𝐠;
  • 𝐀𝐥𝐞𝐱𝐚𝐧𝐝𝐫𝐮 𝐌𝐢𝐫𝐮𝐧𝐚 – categoria 𝟔𝟔 𝐤𝐠;
  • 𝐏𝐚𝐥𝐚𝐠𝐡𝐢𝐚 𝐈𝐫𝐢𝐧𝐚 – categoria 𝟔𝟎 𝐤𝐠.

Pugilistele sunt pregătite de antrenorii Georgian Anghel și Bogdan Constandache.

„Le dorim mult succes și să revină acasă cu rezultate pe măsura muncii și ambiției lor”, precizează reprezentanții CSM Călărași, pe Facebook. 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *