Primăria Municipiului Oltenița informează că, vineri și sâmbătă, respectiv în perioada 4-5 iulie 2025, între orele 22:00 și 05:00, echipele de intervenție vor acționa în tot orașul pentru a reduce disconfortul provocat de insecte.
„Știm că serile de vară sunt mai frumoase când te poți bucura de ele în liniște, fără ‘musafiri’ nepoftiți, așa că facem tot posibilul să ținem sub control populația de țânțari și alte insecte. Folosim substanțe omologate, avizate, pentru siguranța oamenilor și animalelor. Important pentru apicultori: Vă rugăm să protejați stupii în această perioadă”, transmite Primăria Oltenița.
Activitatea poate fi reprogramată, în funcție de condițiile meteo.

