Sport

Boxerul călărășean, Ivan Leon, medaliat cu aur la Turneul Internațional din Serbia

Boxerul Clubului Sportiv Municipal Călărași, Ivan Gabriel Leon, s-a impus în finala Turneului Internațional de cadeți Memorial Zvonomir Zvonko Vujin”, desfășurat în Serbia, în perioada 17-18 iulie 2021. Sportivul a câștigat finala competiției, printr-o decizie unanimă, în fața reprezentantului Macedoniei, Osmani Altin, reușind să obțină medalia de aur.

După această victorie la prima competiție internațională din carieră, sportivul călărășean va participa la ultimul stagiu de pregătire ce se va desfășura la Iași, în perioada 25 iulie – 8 august 2021. Cantonamentul va avea loc înainte de plecarea la Campionatul European de cadeți, competiție care se va desfășura în Bosnia Herțegovina, în perioada 10-20 august 2021.

Pugilistul este antrenat de frații Valentin și Georgian Anghel.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *